Tavlingsresultat

Tävlingar den 3-5/10- 2014:

Hoppning 120cm:

  1. Molly - Emmy ifrån Racka som vinner 5000lp och en kapson!
  2. Marabou - Nancy ifrån Paradize, som vinner ett ridtäcke i reflex!
  3. Fast Fire - Nellie ifrån Coolridge, som vinner ett schabrak!

Westernridning lätt klass:

  1. Warsteiner - Sofia ifrån Racka, som vinner boots i reflex!
  2. Freja - Agnes ifrån Stall Himmel, som vinner en grimma i reflex!
  3. Audrad - Kevin ifrån Paradize, som vinner broddar!

Utställning för Arabiskt Fullblod:

  1. Santa Cruz ifrån Racka, som vinner 20 000lp och ett back on track täcke!
  2. Zimba ifrån Racka, som vinner stallbandage!
  3. Trollet ifrån Paradize, som vinner ett flugpannband!

Frihetsdressyr svår klass:

  1. Semlan - Thomas ifrån Heartland, som vinner ett ridtäcke i reflex!
  2. Öda - Peter ifrån Racka, som vinner ett flistäcke!
  3. Santa Cruz - Emmy ifrån Racka, som vinner ett svansskydd!

Ponnygalopp:

  1. Miniflower - Maja ifrån Stall Lundbacken, som vinner 50 000lp!
  2. Black Moon - Amanda ifrån Stall Lundbacken, som vinner ett schabrak!
  3. Pojken - Emma ifrån Racka, som vinner en repgrimma!

Utställningar för Fjordingar:

  1. Mapi ifrån Racka, som vinner 10 000lp och en haltergrimma plus ett kedjegrimskaft!
  2. Malou ifrån Heartland, som vinner ett svansskydd!
  3. Grip ifrån Heartland, som vinner hovolja!

Galopp för storhästar:

  1. Diesel - Melvin ifrån Racka, som vinner 5000lp och ett ländtäcke!
  2. Laxen - Paul ifrån Paradize, som vinner en fårskinnspad!
  3. Mirabella - Peter ifrån Racka, som vinner westerntyglar i bomull!

Dressyr L:A:

  1. Gullis - Nils ifrån Stall Himmel, som vinner back on track täcke!
  2. Tip Top Tivoli - Vera ifrån Edsvikens Lufthästar, som vinner en repgrimma med tyglar!
  3. Wonder - Melanie ifrån Heartland, som vinner pälsglans!

Teränghoppning 50cm:

  1. Flying High - Alva ifrån Stall Gyllene Hästen, som vinner benskydd!
  2. Maja - Nellie ifrån Coolridge, som vinner ett tredelat bett!
  3. Gullis - Nils ifrån Stall Himmel, som vinner ett ledrep på 3.5m med en kraftig hake!

---------------------------------------------------------------------------------------

Tävlingar den 19-20/9 Distansritt 20mil:

  1. Skrutten - Hanna ifrån Racka, som vinner 100 000lp och en sele!
  2. Gullviva - Sammy ifrån Racka, som vinner ett westernträns!
  3. Harsvans - Seth ifrån Racka, som vinner en namnskylt!

Tävlingar den 22-23/8

Westernridning svår klass:

  1. Budilla - Emmy ifrån Racka som vinner 50 000lp och ett transportgrimskaft!
  2. Ramon - Ella ifrån Juvlastallet som vinner en höpåse med namnet på!
  3. Trollet - Jonte ifrån Paradize som vinner en hörnkrubba!

Utställning för 4- åringar:

  1. Kingnicke ifrån Juvlastallet som vinner ett utetäcke på 100g!
  2. Shecki II ifrån Paradize som vinner boots!
  3. Champion Cloud ifrån Racka som vinner ett grimskaft!

Ponnygalopp:

  1. Alfa - Katy ifrån Paradize som vinner 100 000lp och back on track ryggvärmare!
  2. Avaldi - Andreas ifrån Paradize som vinner ett utetäcke på 280g!
  3. Ludde - Agnes ifrån Stall Himmel som vinner ett utetäcke på 100g!

Gymkhana för storhästar, lagtävlingen:

  1. Lag 1 ifrån Juvlastallet och Heartland: som vinner varsitt regntäcke med hals!
    1. Emlan - Ella ifrån Juvlastallet
    2. Semlan - Rick ifrån Heartland
  2. Lag 11 ifrån Heartland som vinner: varsitt äppelbett!

    1. Wonder - Meg ifrån Heartland
    2. Charlie - Thomas ifrån Heartland
  3. Lag 9 ifrån Paradize som vinner: en höpåse var med namnet på!

    1. Lucky - Tove ifrån Paradize
    2. Star - Henny ifrån Paradize

Gymkhana storhästar, enskilda priser:

  1. Emlan - Ella ifrån Juvlastallet som vinner back on track ryggvärmare!
  2. Edgar - Rasmus ifrån Paradize som vinner en longerlina!
  3. Semlan - Rick ifrån Heartland som vinner broddar!

Gymkhana för ponnyer, enskilda priser:

  1. Smocky - Saga ifrån Stall Solgården som vinner en hoppsadel!
  2. Angi - Mikaela ifrån Racka som vinner en hörnkrubba!
  3. Mapi - Kicki ifrån Racka som vinner en martingal!

----------------------------------------------------------------------

Tävlingar den 7-8/6 2014

Frihetsdressyr hög nivå:

  1. Juvlas Pixi - Ella ifrån Juvlastallet som vinner 5000lp och ett svängt pannband med tre rader av gröna strasstenar!
  2. Öda - Peter ifrån Racka som vinner en ponnysadel i läder!
  3. Charlie - Meg ifrån Heartland som vinner ett svängt, tvådelat pannband med klara stenar!

Utställning för Frieserhästar:

  1. Sally ifrån Racka som vinner ett aachenträns med ett guldhjärta på!
  2. Charlie ifrån Heartland som vinner ett pannband med tre rader av rosa stenar!
  3. Edgar ifrån Paradize som vinner en padd! 

Teränghoppning 120cm:

  1. Jussi - Jennifer ifrån Stall Långmossen, som vinner 100 000lp och ett lädergrimskaft!
  2. Idyllens Indra ifrån Juvlastallet, som vinner 500lp!
  3. Cherry ifrån Sallystallet som vinner ett svängt pannband med fyra rader av silverförgade strasstenar!

-------------------------------------------------------

Tävlingar den 25-27/4- 2014:

Jaktritt 80/160cm:

  1. Domino - Henny ifrån Paradize 500lp och en allroundsadel!
  2. Torien - Tove ifrån Paradize 10 000lp
  3. Champis - Melvin ifrån Racka ett hönät!

Dressyr L:B:

  1. Audna - Lovisa ifrån Paradize ett svängt pannband med stora vita och svarta swarovskistenar!
  2. Vindens Broder - Tom ifrån Racka skydd till sadelgjorden!
  3. Mickie - Axel ifrån Racka en martingal!

Gymkhana:

  1. Lag 5. Racka: de vinner varsitt pannband med färgade stenar (vita och blå)!

    1. Dalonce - Mikaela ifrån Racka
    2. Snövit - Amanda ifrån Racka (P)
    3. Warsteiner - Sofia ifrån Racka
    4. Öda - Peter ifrån Racka
  2. Lag 4. Racka: de vinner varsin namnskylt!

    1. Dolittle - Amanda ifrån Racka
    2. Alft - Niklas ifrån Racka
    3. Snö - Melvin ifrån Racka
    4. Angi - Mikaela ifrån Racka
  3. Lag 9. Russ.n.nu och Heartland: de vinner varsitt ledrep på 3.5m!

    1. Perry - Elsa ifrån russ.n.nu
    2. Bráinn - Amy ifrån Heartland
    3. Wonder ifrån Heartland
    4. Semlan ifrån Heartland

Utställning 2-åringar:

  1. Lillen från Paradize ett utetäcke på 280g!
  2. Amadeus ifrån Paradize ett regntäcke!
  3. Timon ifrån Paradize flexibandage!

Utställning 4-åringar:

  1. Champion Cloud ifrån Racka ett regntäcke!
  2. Shecki II ifrån Racka en haltergrimma och ett kedjegrimskaft!
  3. Royne ifrån Paradize ett grimskaft!

Teränghoppning 40cm:

  1. Mirabella - Emmy ifrån Racka en kapson!
  2. Snövit - Amanda ifrån Racka (H) en repgrimma!
  3. Etrusko - Seth ifrån Racka ett ledrep på 4.5m med en kraftig hake!

--------------------------------------------------------

Tävlingar den 5-6/4 2014:

Gymkhana i lag för både ponnyer och hästar:

1a Lag 2 som vinner ett halstäcke

  • Fjalar - Hanna ifrån Racka (häst)
  • Snövit - Amanda ifrån Racka (häst)
  • Fjolka - Emma ifrån Racka (ponny)
  • Tusjka - Ludvig ifrån Racka (ponny)

2a blev lag 4 som vinner ett flugtäcke

  • Prins - Mikaela ifrån Racka (Häst)
  • Bravur - Kicki ifrån Racka (Häst)
  • Pomperipossa - Axel ifrån Racka (Ponny)
  • Hanna - Kicki ifrån Racka (ponny)

3a blev lag 7 som vinner en svanskappa

  • Trollet - Jonte ifrån Paradize (ponny)
  • Flipper
  • Juicie - Nancy ifrån Paradize (Häst)
  • Marabou - Nancy ifrån Paradize (ponny

 

Westernridning svår klass:

1a Zoza - Emma ifrån Racka som vinner 10 000lp och ett aachenträns med ett guldhjärta!

2a Trollet - Jonte ifrån Paradize som vinner en huva!

3a Misty - Peter ifrån Racka som vinner en rumpvärmare till sadeln!

Utställning för 1åringar:

1a Valentino ifrån Racka som vinner ett vintertäcke på 400g!

2a Destis ifrån Racka som vinner ett flugtäcke!

3a Paradize Teddy ifrån Paradize som vinner hovolja!

Distansritt 1mil:

1a Audrad - Kevin ifrån Paradize som vinner ett svart, svängt pannband med gröna pärlor och swarovskistenar!

2a Alft - Niklas ifrån Racka som vinner gramantyglar!

3a Chessany - Emmy ifrån Racka som vinner ett flugpannband!

Westernridning lätt klass:

1a Warsteiner - Sofia ifrån Emmy som vinner ett makramepannband med silverkulor och dödskallar!

2a Diamond Star - Isabella ifrån Paradize som vinner ett äpplebett!

3a Etrusko - Seth ifrån Racka som vinner en hörnkrubba!

Distansritt 30mil:

1a Marabou - Nancy ifrån Paradize som vinner 100 000lp och ett aachenträns!

2a Domino - Henny ifrån Paradize som vinner ett ländtäcke!

3a Harsvans - Emmy ifrån Racka som vinner ett hönät!

Tävlingar den 7-9/2 2014:

Utställning för Fjordingar:

1a Misty ifrån Racka som vinner ett smalt pannband med swarovskistenar!

2a Älvan ifrån Paradize som vinner ett rött kedjegrimskaft!

3a Malzeta - Paradize som vinner rumpvärmare till sadeln!

Frihetsdressyr lätt klass:

1a Pepsi - ludvig ifrån Racka som vinner en sadelsgjord!

2a Avaldi - Andreas ifrån Paradize som vinner gröna rosetter!

3a Chessany - Emmy ifrån Emmy som vinner en svart padd!

Jaktritt 70 eller 150cm:

1a Sandro - Miranda ifrån Racka som vinner 100 000lp!

2a Domino - Henny ifrån Paradize som vinner en namnskylt!

3a Totte - Susan ifrån Racka som vinner ett svansskydd!

Frihetsdressyr hög nivå:

1a Audna - Lovisa ifrån Paradize som vinner 20 000lp!

2a Vivaldi - Emil ifrån Paradize (ägs av Emil) som vinner westerntyglar i läder med mönster och silverfärgade conchos!

3a Rani - Emmy ifrån Racka som vinner ett ledrep på 3.5m med en kraftig hake!

Westernridning lätt klass:

1a Ferdinand - Vera ifrån Blåbär som vinner en dressyrsadel!

2a Luxus - Lovisa ifrån Paradize som vinner ett rött transportgrimskaft!

3a Reds Relative - Kevin ifrån Paradize som vinner vitt ludd till grimman!

Jaktritt 30 eller 150cm:

1a Ginny - Elin ifrån Blåbär som vinner 100 000lp!

2a Chessany - Emmy ifrån Racka som vinner ett ridtäcke i reflex!

3a Facit - Agnes ifrån Blåbär som vinner en mönstrad westernfilt!

Hoppning 50cm:

1a Champis - Melvin ifrån Racka som vinner 10 000lp!

2a Goliat - Emil ifrån Blåbär som vinner 10 000lp!

3a Jolly Bob - Nils ifrån Blåbär som vinner en fårskinnspadd!

Ponnygalopp:

1a Trollet - Jonte ifrån Paradize som vinner ett träns för islandshästar!

2a Alfa - Katy ifrån Paradize som vinner ett rosa regntäcke!

3a The Nice One - Elin ifrån Blåbär som vinner en svart padd!

Körning lätt klass:

1a Misty - Peter ifrån Racka som vinner 1000lp och en hoppsadel!

2a Marabou - Nancy ifrån Paradize som vinner ett mörkblått regntäcke!

3a Audna - Lovisa ifrån Paradize som vinner en svart nylongrimma!

-----------------------------------------------

Tävlingar den 12/1!

Galopp storhästar:

1a Warsteiner - Sofia ifrån Racka som vinner 5000lp!

2a Mirabella - Emmy ifrån Racka som vinner ett läderpannband med en sten!

3a Champis - Melvin ifrån Racka som vinner ett läderpannband med en sten!

Teränghoppning 90cm:

1a  Totte - Susan ifrån Racka som vinner ett rött flugtäcke!

2a Goliat - Agnes ifrån stall Blåbär/Himmel som vinner ett rosa schabrak!

3a Nova - Star ifrån JS Jumping Stable som vinner broddar!

Utställning för Basjkirer:

1a Fjolka - Racka som vinner 100 000lp!

2a Lennie - Racka som vinner 10 000lp!

3a Flower - Racka som vinner en longerlina!

Körning hög nivå:

1a Alfdis - Tom ifrån Racka (ägs av Tom) som vinner 110 000lp!

2a Briar - Emma ifrån Racka som vinner ett grönt grimskaft!

3a Troja - Susan ifrån Racka som vinner en martingal!

Distans 5mil:

1a Tusjka - Seth ifrån Racka som vinner 5000lp!

2a Florian - Emil ifrån Paradize som vinner ett mörkblått flistäcke!

3a The Nice One - Nils ifrån stall Blåbär/Nils som vinner hovolja!

Dressyr L:C:

1a Pirrko - Max ifrån Paradize som vinner en allroundsadel!

2a Santos - Agnes ifrån stall Blåbär/Himmel som vinner ett bettlöst träns!

3a Magi´c - Emmy ifrån Racka som vinner ett läderpannband!

Teränghoppning 130cm:

Facit - Agnes ifrån stall Blåbär/Himmel var enda startande och får mintpastiller i tröstpris!

Frihetsdressyr hög nivå:

1a Flower - Kattis ifrån Racka som vinner träningsläger i en vecka plus 10 000lp!

2a Troja - Susan ifrån Racka som vinner en hoppsadel!

3a Vivaldi - Emil ifrån Paradize (ägs av Emil) som vinner ett läderpannband!

---------------------------------------------------------------------------------

Utställning för Basjkirer den 15/12

1a Tusjka ifrån Racka som vinner 500lp!

2a Flower ifrån Racka som vinner En spaweekend för häst och skötare!

3a Bashful ifrån Paradize som vinner En ridlektion inom frihetsdressyr på valfri häst!

Teränghoppning 90cm

1a Colorado - Nils ifrån Blåbär som vinner En allroundsadel!

2a Jolly Bob - Nils ifrån Blåbär som vinner Gramantyglar!

3a Dream - Adele Westerlund som vinner En hörnkrubba!

Teränghoppning 130cm

1a Kalle - Agnes ifrån Blåbär som vinner Ett rött flugtäcke!

2a Tindra - Nils ifrån Blåbär som vinner Blåa benskydd!

3a Hunter - Adele Westerlund som vinner En rosa höpåse med namnet på!

-----------------------------------------

Körning lätt klass den 1/12

1a Mirabelle - Agnes ifrån Stall Himmel vinner 50 000lp!

2a Jolly Bob - Nils ifrån Stall Himmel vinner en namnskylt!

3a Flower - Kattis ifrån Racka vinner en blå vattenhink med hästens namn på!

Gymkhana för storhästar i lag den 1/12

1a blev Lag 2 ifrån paradize som vinner 100 000lp var!

2a blv lag 2 ifrån Racka som vinner ett träningsläger över en helg på Rackastallet!

3a blev lag 3 ifrån Paradize och Stall Himmel som vinner bruna Fleece bandage

Utställning för treåringar den 1/12

1a Lilleman - Paradize vinner  En rosa huva

2a Champion Cloud ifrån Racka vinner Röda flexibandage

3a  Shecki II - Paradize vinnerEn höpåse med namnet på

-----------------------------------------------------------------

Teränghoppning 17/11- 2013

1a Ragazza - Mimmi ifrån Caballo vinner 100 000lp!

2a Zanta - Amanada ifrån Trixie Horses stuteri vinner en röd huva!

3a Fakir - Julia ifrån Sörbacka vinner ett tredelat bett!

Hoppning 60cm den 17/11- 2013

1a Geisha - Julia ifrån Sörbacka vinner en hoppsadel!

2a. Jolly Bob - Elin ifrån Stall Himmel vinner ett hoppträns!

3a. Ribban - Emmy ifrån Racka vinner en martingal!

Dressyr medelsvår B den 17/11- 2013

1a. Colorado - Nils ifrån Stall Himmel vinner en allroundsadel!

2a. Candy Man -  Mimmi ifrån Caballo vinner ett lite skonsammare plastbett!

3a King - Teresia Österberg ifrån stall Solbacken vinner en höpåse att hänga upp i boxen!

Distansritt 20mil

1a        Zonnlet - Annie ifrån Stall Gyllene Hästen

2a   a                Enstriil - Leoni

3a  Ellie - Agnes ifrån stall Kulle

4a Sessan - Annie ifrån Stall Gyllene Hästen

5a Domino - Henny ifrån Horzeparadize

 

Westernridning svår klass

1a   Aedur - Mikaela ifrån Rackastallet

2a  Gummityglar Trollet - Jonte ifrån Paradize

3a   Broddar Yoshi - Enjolras

4a Drummery - Klara ifrån Paradize

5a Lady Fire - Susan ifrån Racka

6a Max - Agnes ifrån Blåbär

7a Rubinfire - Enjolras

8a Zonnlet - Annie ifrån Stall Gyllene hästen

9a Sessan - Annie ifrån Stall Gylene Hästen

10  Flying High - Annie ifrån Stall Gyllene Hästen

 

Hoppning 130cm

1a Twilight - Samantha Eriksson

2a Dancing Queen - Olga ifrån stall Sweethorse

3a  sadelskydd- Jolly Bob - Agnes lillebror ifrån stall Blåbär

 

Dresyrmästerskapet den 30/6

1a Winnie - Racka (100 000lp och ett läderpannband med en pärla)

2a Alfdis - Racka (50 000lp och ett brunt schabrak)

3a. Bamse - Racka (20 000lp och en vit padd)

4. Rocky - Royal Zilver

5. Alft - Racka

Hoppmästerskapet den 30/6

1a Chakira - Linnea (100 000lp och gramantyglar)

2a Kelly - Lärkö (50 000lp och en martingal)

3a Kino - Racka (20 000lp och en one piece höpåse med namn på)

4a Zonnlet - Racka

5a Lucky - Paradize

Utställning för Engelskt Fullblod den 30/6

1a Winnie - Racka (En allroundsadel)

2a Viking - Silver Stallion (gummityglar)

3a. Korky - Racka ( ett rosa flugpannband)

Utställning för föl den 30/6

1a Gnista - Paradize (Ett rosa vintertäcke)

2a. Candy Shot - Silver Stallion (rosa flexi bandage)

3a Petra - Racka (ett rött flugpannband)

Distans 5mil den 30/6

1a Ara - Silver Stallion (en dressyrsadel)

2a Chintzy - Silver Stallion (ett grönt pannband med stenar)

3a Raket - Silver Stallion (ett bett)

 

Dressyren den 7/10

L:D

1. Bad Girl - Racka

2. Tuff - Racka - Melvin

3. Magic - Racka

4. Rachel Chavanaisse - Racka - Miranda

5. Prins - Racka - Sammy

L:C

1. Flamma - Racka - Ryan

2. Seven Up - Racka

3. Tuff - Racka - melvin

4. Silke - Racka

5. Bad Girl - Racka

6. Viking - Racka - Peter

7. Ribban - Racka

L:B

1. Regnbåge - Racka - Susan

2. Kino - Racka

3. Winnie - Racka

4. Flamma - Racka -Ryan

L:A

1. Bella - Russ stuteriet - Ann-Katrin

2. Regnbåge - Racka - Susan

Distansritten den 8/8

5mil

1. Silke - Racka

2. Ástin - Racka

3. La Toya - Racka

4. Klara - Racka

5. Sendu - Racka

6. Fjolka - Racka

7. Tusjka - Racka

8. Vindas - Racka

9. Follow - Racka

20mil

1. Musse - Racka

2. Flamma - Racka

Körning Lätt klass

1. Fyrklöver - Racka

2. Regnbåge - Racka

3. Verdi III - Racka

Körning svår klass

1. Viking - Racka

2. Luke - Racka

3. Flamma - Racka

4. Kassín Jack - Racka

5. Euroshomerse new Orleans - Racka

6. Tinkas Serenade - Racka

7. Titus - Racka

Western Lätt klass

1. Flamma - Racka

2. Tea - Racka

3. Fjolka - Racka

4. Tusjka - Racka

Western svår klass

1. Tea - Racka

2. Flamma - Racka

Fälttävlan lätt klass

1. Chip - Racka

2. La Toya - Racka

Gymkhana lätt klass

1. Flamma - Racka

2. Seven Up - Racka

3. Tea - Racka

4. Lilla Kim - Racka

5. Täby - Racka

6. The Name - Racka

7. Ribban - Racka

Gymkhana svår klass

1. The Name - Racka

2. Seven Up - Racka

hoppningen den 2/9

40cm clearrounds felfria!

Regnbåge - Racka

Rackey - Love

3. Fyrklöver - Racka

4. Ribban - Racka

5. Rambo - Love

50cm clearrounds felfria

Isadora - Racka

Tuff - Racka

Fyrklöver - Racka

Krabbatens Wilma - Love

Scar - Love

Tinka - Love

Micke - Love

Ramino - Love

L:B

1. Verdi III - Racka

2. Le Prestige st Louis de Hos - Racka

3.Tinkas Serenade - Racka

4. Rachel Chavanaisse - Racka

5. USA Today - Racka

6. Cedrik - Racka

7. La Toya - Racka

8. Seven Up - Racka

9. Viking - Racka

10. Tripple XIII - Racka

11. Magnus Romeo - Racka

12. Kino - Racka

13. Titus - Racka

14. Euroshomerse new Orleans - Racka

L:A

1. Verdi III - Racka

2. Cedrik - Racka

3. Viking - Racka

4. Titus - Racka

5. Tripple XIII - Racka

6. Euroshomerse new Orleans - Racka

Dressyren den 26/8

L:D

1. Bad Girl - Racka

2. Ribban - Racka

3. Rachel Chavanaisse - Racka

4. Lilla Kim - Racka

5. Klara - Racka

6. Prins - Racka

L:C

1. Lilla Kim - Racka

2. Silke - Racka

3. Prins - Racka

4. Crunchi - Racka

L:B

1. Sessan - Love

2. Kassín Jack - Racka

3. Lucky - Paradize

4. Micke - Love

5. Krabbatens Wilma - Love

6. Mine for you - Love

7. Jim - Love

8. Ville - Love

9. Star - Paradize

10. Hallmark Elite - Racka

11.Ramino - Love

12. Silke - Racka

13. Regnbåge - Racka

14.Cute - Love

L:A

1. Rambo - Love

2. Ramino - Love

3. Scotts - Love

4. Ville - Love

5. Hallmark Elite - Racka

6. Rackey - Love

7. Gabriella - Love

Resultat från tävlingarna den 19/8

Körning Lätt

1. Fyrklöver - Racka

2. Regnbåge - Racka

3. Verdi III - Racka

Körning Svår

1. Titus - Racka

2. Tinkas Serenade - Racka

3. Viking - Racka

4. Euroshomerse new Orleans - Racka

5. Kassín Jack - Racka

6. Luke - Racka

Gymkhana Lätt

1. The Name - Racka

2. Täby - Racka

3. Tea - Racka

Western Lätt

1. Tusjka - Racka

2. Fjolka - Racka

Western Svår

1. Lucky - HorzeParadize

2. Tea - Racka

Fälttävlan Lätt

1. Star - HorzeParadize

2. Chip - Racka

Resultat från Distansen den 18/8

Lätt klass 5mil

1. Vindas - Racka

2. Follow - Racka

3. Eliza - Racka

4. Whisper - HorzeParadize

5. Ástin - Racka

6. Klara - Racka

7. Sendu - Racka

8. Tusjka - Racka

9. Fjolka - Racka

10. Silke - Racka

Svår klass  20mil

1. Musse - Racka (tyvärr bara en startande så ingen rosett!)

Resultat från dressyren den 12/8

 

L:D

1a Klara från Rackastallet

2a Prins frånRackastallet

3a Bad Girl från Rackastallet

4a Magi´c från Rackastallet

5a Ribban från Rackastallet

6. Lilla Kim från Rackastallet

 

L:C

1a Titus från Rackastallet

2a Rackey från Stall Love

3a Magi´c från Rackastallet

4. Tinka från Stall Love

5. Scar från Stall Love

6. Crunchi från Rackastallet

7. Lilla Kim från Rackastallet

8. Star från HorzeParadize

9. Krabbatens Wilma från Stall Love

10. Rachel Chavanaisse

11. Prins från Rackastallet

 

L:B

1a Ramino från Stall Love

2a Mine for you från Stall Love

3a Tinka från Stall Love

4. Scar från Stall Love

5. Winnie från Rackastallet

6. Jim från Stall Love

7. Cute från Stall Love

8. Cedrik från Rackastallet

9. Kino från Rackastallet

10. Rambo från Stall Love

11. Micke från Stall Love

L:A

1a Sessan från Stall Love

2a Mine for you från Stall Love

3a Scotts från Stall Love

4a Ville från Stall Love

5. Hallmark Elite från Rackastallet

6a Gabriella från Stall Love